5 tipp a negatív gondolatok legyőzéséhez!
Tudtad, hogy naponta több, mint 60.000 gondolatunk van? Rengeteg információ cikázik a fejükben, és ezek közül csak nagyon kevés tudatosul. A többsége a tudatalattiban megbújik, de ugyanúgy hatással van ránk, hiszen a gondolatok teremtenek. A következő tippeket a negatív gondolatok leküzdéséhez használd!

1. Szeresd magad!
A legtöbb negatív gondolat abból fakad, hogy nem vagyunk képesek elfogadni önmagunkat olyannak, amilyenek vagyunk. Folyamatosan kritizáljuk magunkat, állunk a tükör előtt és azt pásztázzuk, hogy mi nem szép. Pedig mennyivel egyszerűbb észrevenni azt, hogy mi szép, mi az, ami tetszik! Szeresd önmagad, fogadd el tested és lelked úgy, ahogy van! Néha pedig apró ajándékokkal is meglepheted magadat.
2. Nézz szembe a félelmekkel!
A félelem és rettegés az egyik legkártékonyabb érzés, és egyben negatív gondolat, ami a fejünkben megszülethet. A legtöbb ember egyszerűen együtt él ezekkel a gondolatokkal, pedig van ennél egy sokkal jobb módszer arra, hogy ezektől az érzésektől megszabaduljunk! Például ha félsz a magasságtól, akkor menj el túrázni, mássz meg kilátókat! Találd meg a módját annak, hogy szembe nézz ezekkel!
3. Vedd magad körbe pozitív emberekkel!
Ugye te is érezted már úgy, hogy negatív társaságban az energia szinted csak egyre lejjebb és lejjebb jutott, míg pozitív emberek között te is úgy érezted, hogy a maximumon vagy? Nem mindegy, hogy eközben mit is gondolsz! Hiszen ha a társaság rossz, akkor benned is negatív gondolatok születnek meg: „Mit keresek én itt? Hova jöttem? Mikor lesz már vége?”. Ha pedig pozitív társaságban vagy, akkor pozitív megerősítéseket kapsz: „De jó, hogy itt vagyok! Máskor is jönni akarok! Jól érzem magam!”.
4. Net-méregtelenítés
Aki bármilyen formában is online van, azaz használja az internetet, szinte elkerülhetetlen az, hogy negatív hírekkel találkozzon. Ennek súlyosabb formája a Facebook-on terjedő állhírek, amik tragédiával, súlyos problémákkal veszélyeztetnek (pl.: Meghalt a híres sztár!, Itt a világ vége!, Meteorit közeledik a Föld felé!). Már csak a cím olvasása során is félelem keletkezik bennünk. Végezz egyfajta méregtelenítést, válj tudatos médiafogyasztóvá!
5. Keresd a békét, kerüld a sértődést!
A harag rossz tanácsadó, nem mellesleges káros is a gondolatokra. Seneca, az ókori filozófus szerint a harag “rövid ideig tartó őrület, annak testi és lelki jeleivel…”. A sértődés – és a gyakran ebből következő harag – helyett válasszuk a kommunikációt! Ha valamit sikerül megbeszélnünk, akkor a harag helyett a béke uralkodik majd elménkben is.
Sok pozitív gondolatot kívánok!
|